Tłocznia

Delex Polska Sp. z o.o. dysponuje:

  • Prasą krawędziową firmy LVD 80 ton z maksymalną długością gięcia 3 metry i maksymalną grubością giętego materiału 8 mm
  • Prasą mimośrodową 130 ton z podajnikiem automatycznym wykorzystywaną do produkcji średnich i dużych serii wyrobów
  • Prasami mimośrodowymi 16, 80 i 100 ton
  • Prasą korbową 60 ton
  • Prasą hydrauliczną 400 ton

Wykorzystując posiadane zasoby maszynowe Delex Polska jest w stanie realizować szeroki wachlarz operacji tłoczenia, prostowania, zaginania oraz wytłaczania zgodnie z wymaganiami klienta z pełnego asortymentu dostępnych na rynku blach.


Giętarnia

Delex Polska Sp. z o.o. realizuje procesy różnorodne procesy gięcia bazując na posiadanych maszynach przeznaczonych do różnych specyfik i rodzajów produkcji.

Giętarka jednogłowicowa CNC Numaliance FX13GB8 z przystawką fazującą pozwalająca na wykonywanie faz oraz specjalnych podcięć przed procesem gięcia umożliwia gięcie drutów stalowych w zakresie średnic 5-13 mm, drutów nierdzewnych o średnicy od 5 do 10 mm oraz opcjonalnie również gięcie drutów o średnicach 3 i 4 mm.

Giętarka dwugłowicowa CNC pozwala na poddawanie procesowi gięcia druty o średnicy 1-2 mm.

Giętarka hydrauliczna wykorzystywana jest dla procesów wytwarzania dużych wolumenów elementów giętych.

Posiadane urządzenia poprzez możliwość modyfikacji parametrów oraz montażu narzędzi wytwarzanych specjalnie do nich dają możliwość realizowania szeregu projektów specjalnych, na życzenia klienta oraz dopasowanych do jego wymagań.


Laser

Delex Polska Sp. z o.o. posiada Fiber laser firmy Yawei 4 KW z automatycznym systemem załadunkowo-rozładowczym. Umożliwia on cięcie blach czarnych o grubości maksymalnie do 25 mm i blach nierdzewnych do grubości 20 mm. Ponadto daje możliwość cięcia blach aluminiowych do grubości 10 mm, a także blach z innych metali kolorowych według specyfikacji urządzenia i bieżących możliwości. Maksymalne wymiary arkusza 1500×3000 mm.


Spawalnia

Delex Polska Sp. z o.o. dysponuje dwoma spawalniami wyposażonymi łącznie w 8 manualnych stanowisk spawalniczych (MIGMAG/TIG) obsługiwanych przez wysoko wykwalifikowanych operatorów z dużym doświadczeniem zawodowym popartym szkoleniami zarówno z zakresu technik spawania, jak i rysunku technicznego i pomiarów. Dodatkowo spawalnie wyposażone są w 3 zgrzewarki do zgrzewania punktowego. Są to urządzenia firm ASPA, TECNA i KEMPI.

Ponadto w realizacji procesów spawania wykorzystywany jest również robot spawalniczy (MAG) firmy ABB.


Ramię pomiarowe

Własne wewnętrzne laboratorium Delex Polska Sp. z o.o. oprócz standardowego wyposażenia kontrolno-pomiarowego dysponuje również współrzędnościowym ramieniem pomiarowym KREON BACES M100 oraz wiedzą przeszkolonych osób obsługujących urządzenie.

Warunki pracy urządzenia określone są parametrami granicznymi: 95% wilgotności bez kondensacji wyników, 10-45°C z kondensacją temperatury, napięcie uniwersalne 100-250V.

Ramię jest urządzeniem wykonanym z aluminium wykorzystywanego w lotnictwie oraz z włokien węglowych, co skutkuje lekkością i mobilnością konstrukcji oraz długim zachowaniem parametrów geometrycznych fabrycznych urządzenia. Pozwala na pomiary punktów, powierzchni i krzywych w przestrzeni z dokładnością do 44 μm w zakresie 2,6 m względem 6 osi.

Urządzenie to jest idealne do digitalizacji, inżynierii odwrotnej, kontroli jakości i wykorzystania przy współpracy innych aplikacji metrologicznych. Pracuje w sposób zintegrowany z programami CAD/CAM oraz metrologicznymi Rhinoceros, Delcam Powerinspect i Powershape, AlphaCAM, Capps-nt.


Kooperacja

Delex Polska Sp. z o.o. prowadzi działania kooperacyjne z innymi partnerami w szerokim zakresie usług. Wszystkie te procesy kooperacji objęte są ścisłym nadzorem i systemem kontroli jakości realizowanym zarówno przez kooperantów, jak i bezpośrednio przez Delex.

Kooperacja obejmuje cynkowanie galwaniczne, ogniowe i proszkowe poświadczone certyfikatami jakościowymi, malowanie powierzchni w standardach wymaganych przez klientów potwierdzone certyfikatami, obróbkę CNC w zakresie frezowania, toczenia, wiercenia, gwintowania, skrawania i wszelkich innych rodzajów obróbki powierzchniowej. Ponadto kooperacja obejmuje również procesy specjalne takie jak szkiełkowanie czy chromowanie i polerowanie według indywidualnych wymagań klienta.

Formą kooperacji jest także wytwarzanie narzędzi specjalnych i dedykowanych do projektu, urządzeń specjalistycznych dedykowanych do procesów oraz wsparcie projektowe w obszarze rozwiązań konstrukcyjnych narzędzi, maszyn i urządzeń.


Procesy pomocnicze

Delex Polska Sp. z o.o. oprócz wszystkich procesów głównych realizuje także całą gamę procesów pomocniczych i uzupełniających, stanowiących elementy procesów głównych z wykorzystaniem urządzeń i maszyn wspomagających. Są to wszystkie procesy obróbki mechanicznej i cieplnej realizowane w ramach własnego workshopu. Procesy te stanowią integralny skład procesów głównych zapewniających realizację zamówień i wymagań klientów, natomiast nie są wykorzystywane jako usługi zewnętrzne dostępne dla klientów.