Historia

Spółka stanowiąca podwaliny istniejącego przedsiębiorstwa powstała w 2001 roku w Bielsku – Białej jako dostawca elementów metalowych – głównie części zamiennych do samochodów historycznych – na rynek skandynawski. Przeważającym zakresem działalności spółki w owym czasie była produkcja elementów metalowych wykrawanych i tłoczonych. W wyniku zmieniającego się rynku oraz nowych wymagań klientów nastąpiło poszerzenie zakresu procesów produkcyjnych i powstał wydział spawalni.

W roku 2008 firma pozyskała nowego udziałowca, szwedzką spółkę Delex Holding AB, lidera rynku w obszarze produkcji elementów giętych z drutu i rur. Wraz z nowym właścicielem pozyskany został know – how, co pozwoliło ukierunkowywać naszą działalność na nowe procesy – produkcję elementów giętych na rynku polskim. Dzięki temu poszerzeniu uległ wachlarz klientów rozbudowując się o sektor motoryzacyjny, meblowy oraz ochrony osobistej.

Czytaj więcej…


Doświadczenie

Delex Polska Sp. z o.o. działając od roku 2014 w obszarach cięcia laserowego, gięcia, tłoczenia, zgrzewania i spawania blach oraz drutów dysponuje szeroką wiedzą praktyczną i ekspercką w tym zakresie bazując na doświadczeniu, umiejętnościach oraz posiadanych wiadomościach swoich pracowników, inżynierów i technologa.

Dodatkowym wsparciem w zakresie know-how oraz wiedzy technicznej i technologicznej są założyciele firmy i pracownicy oddziału szwedzkiego Delex posiadający ekspercki poziom doświadczenia i wiedzy konstrukcyjno-inżynierskiej we wszystkich procesach, które są realizowane przez firmę.